Askeri Kışla Sanayi Sitesi Oluyor

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ve Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, T.C. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ile görüşmeleri sonucunda Bornova’da bulunan Cemal Gürsel Askeri Kışlası’nın, sanayi sitesi kurulması amacıyla İzmir Ticaret Odası’na devredilmesine onay verildiğini duyurdu.

Öte yandan görüşmeye, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, İzmir Milletvekilleri Ceyda Bölünmez Çankırı ve Mahmut Atilla Kaya, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Cemal Elmasoğlu ve Emre Kızılgüneşler de katıldı.

İZTO’nun resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, Bakanlıkta yapılan görüşme sonunca, kısa süre içinde devir protokolü yapılması konusunda mutabık kalındığı belirtildi.

Toplantıda, Bornova’da bulunan Cemal Gürsel Askeri Kışlası’nın İzmir Ticaret Odası tarafından çarşı ve site kurmak amacıyla alınması projesi hakkında görüşüldü. Projeyi desteklediklerini belirten T.C. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, araziyi devretmeye hazır olduklarını söyledi.

İZTO BAŞKANI GÖRÜŞMEYİ DEĞERLENDİRDİ

İzmir’de yaşanan en önemli sorunlardan birinin çözüme kavuşacağını belirten İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, şunları kaydetti:

“Üyelerimizden bu yönde yoğun bir talep var. Bulunduğu lokasyon itibariyle lojistik açıdan avantajlara sahip olan bu bölgenin Odamıza tahsisi hususunda gösterdikleri güven için, üyelerimiz adına T.C.Milli Savunma Bakanımız Yaşar Güler’e özellikle teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhaseki’ye de destekleri için çok teşekkür ediyoruz. Kısa süre içinde devir protokolünü yapacağız. Projemizi hızla planlayıp hayata geçirmeyi planlıyoruz.”

ARAZİ SANAYİCİLERİN İHTİYAÇLARI İÇİN KULLANILACAK

Söz konusu arazide, İZTO üyelerine yönelik çarşı ve site içinde bağımsız bölümler, yönetim binası, mesleki lise ve çıraklık eğitim binaları, otopark, banka, restoran, market gibi sosyal alanlar, temiz enerji tesisleri ve yeşil alanlar yapılması planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir